Siemens Frenštát
7.5.2020

Frenštátský Siemens nabízí pomoc místním neziskovkám

Výrobce elektromotorů podporuje dvakrát do roka prostřednictvím Siemens Fondu pomoci místní neziskové a příspěvkové organizace. Návrhy projektů mohou žadatelé předkládat do 15. května 2020. 

Celkem dvě stě tisíc korun rozděluje každoročně Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm na zajímavé projekty neziskových nebo příspěvkových organizací, které mají sídlo anebo působí na frenštátsku a v okolí.

V posledním výběrovém kole tak velkovýrobce nízkonapěťových elektromotorů věnoval 40 tisíc korun na nákup antidekubitních matrací pro Dům pokojného stáří ve Valašské Bystřici, 50 tisíc korun na nákup pěti horských kol pro Dětský domov v Čeladné a 10 tisíc korun na nákup materiálu rukodělných dílen pro sociálně terapeutickou dílnu Effatha v Kopřivnici.

„Místním neziskovým a příspěvkovým organizacím jsme v posledních letech darovali více než 1,2 milionu korun. Pomáháme však nejen díky Siemens Fondu pomoci, ale i prostřednictvím aktivit našich zaměstnanců - třeba dobrovolnickým dnem, dobročinným vánočním jarmarkem nebo prodejem charitativních gulášů, kterými naši zaměstnanci přispěli na aktivity místní Charity částkou okolo 35 tisíc korun.“ uvádí ředitel frenštátského Siemensu Roman Valný.

 

V rámci dalšího kola Siemens Fondu pomoci (SFP) výrobní závod opět rozdělí sto tisíc korun. Neziskové či příspěvkové organizace, které splňují podmínky regionálního kola SFP, mohou podat vyplněnou žádost nejpozději do 15. května 2020. Návod k podání žádostí a pravidla Siemens Fondu pomoci jsou uvedeny na www.siemens.cz/fondpomoci.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení