Eduard Palíšek, Siemens
14.5.2019

Eduard Palíšek zvolen členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR

Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika, byl dnes na další čtyřleté období zvolen členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR. Tuto funkci vykonává od roku 2015.  Eduard Palíšek se v rámci SP ČR zaměřuje především na oblast výzkumu, vývoje a inovací, věnuje se též zavádění principů konceptu Průmysl 4.0 a digitalizace v českých firmách. Dlouhodobě se zasazuje o úzkou spolupráci mezi podnikatelskou a akademickou sférou.

Pod vedením Eduarda Palíška dosáhl expertní tým Svazu průmyslu pro výzkum, vývoj a inovace v minulých letech řady úspěchů: podílel se na prosazení změn ve státním rozpočtu vedoucích  k navýšení zdrojů pro oblast VVI a novelizaci zákona 130/2002 Sb. o podpoře vědy výzkumu a inovací, nastavil akční plán spolupráce SP ČR a Technologické agentury České republiky a také intenzivně spolupracoval na přípravě Metodiky hodnocení výzkumných organizací a hodnocení programů účelové podpory výzkumu, vývoje a inovací (Metodika 2017+).

 

Siemens bude mít zastoupení i v dozorčí radě Svazu průmyslu a dopravy – mezi její členy byl zvolen ředitel závodu OEZ (ve vlastnictví Siemens) Roman Schiffer.

 

Citace: Ing. Eduard Palíšek, Ph.D., MBA

 

„Ve svém dalším působení v představenstvu SP ČR se i nadále budu zaměřovat na posilování inovačního potenciálu českých firem a zavádění digitálních technologií do výroby. Všemi způsoby budu prosazovat, aby přístup k takovým technologiím měly nejen velké, ale i malé a střední firmy.“

 

„Zasadím se, aby Svaz průmyslu a dopravy i nadále aktivně podporoval špičkový výzkum, vývoj, vědu a vzdělávání v České republice.“

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení