8993-0808095733
2.8.2021

Edge aplikaci Analyze MyMachine/Condition lze nově využít i v systému Mindsphere

Lepší dostupnost obráběcího stroje díky prediktivní údržbě v aplikaci Analyze MyMachine/Condition Aplikace Analyze MyMachine/Condition pro Sinumerik Edge vytváří mechanickou stopu obráběcího stroje Příslušná Mindsphere aplikace přináší hodnocení stavu, analýzy a porovnání všech připojených strojů

Společnost Siemens obohatila Edge aplikaci Analyze MyMachine/Condition o její příslušný protějšek v prostředí operačního systému Mindsphere. Toto rozšíření je zároveň důkazem o možnostech chytrého propojení Edge a cloud computingu. Edge aplikace Analyze MyMachine/Condition pro systémy Sinumerik, kterou společnost představila loni na veletrhu EMO, využívá vysokofrekvenční CNC data k utváření mechanické stopy obráběcího stroje. Pomáhá uživatelům zachytit a vyhodnocovat nejrůznější parametry, jako je tuhost, tření nebo nadměrná vůle u jednotlivých os s pomocí volně konfigurovatelných měřicích kroků. Výsledky měření lze následně snadno vizualizovat a porovnat s referenčními údaji.

 

Nová doplňková MindSphere aplikace k Analyze MyMachine/Condition pak nově nabízí porovnání a hodnocení napříč jednotlivými stroji. Dokáže vizualizovat alarmy i mezní hodnoty pro případ servisu, monitorovat stav několika strojů zároveň a vizualizovat je po delší časové období. Díky tomu mohou uživatelé zjistit případné odchylky v čase i napříč jednotlivými stroji. Aplikace Analyze MyMachine/Condition pro Sinumerik Edge a Mindsphere tak přispívá k včasné detekci významných odchylek a pomáhá předcházet odstávkám z důvodu neplánované údržby, což zvyšuje dostupnost a produktivitu obráběcích strojů.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení