siemens-daimler-truck-newsroom-1280x720_original.jpg
4.4.2023

Daimler Truck a Siemens spolupracují na vytvoření integrované digitální inženýrské platformy

  • Portfolio Siemens Xcelerator umožňuje společnosti Daimler Truck vyvíjet inovativní technologie pro svá nákladní vozidla a autobusy.
  • Nová generace platformy pro vývoj a správu životního cyklu produktů, která v rámci digitální transformace nahradí širokou škálu starších systémů

Společnosti Siemens Digital Industries Software a Daimler Truck AG oznámily novou spolupráci při zavádění nejmodernější platformy pro digitální inženýrství, která využívá portfolio softwaru a služeb Siemens Xcelerator. Nová platforma umožní společnosti Daimler Truck prozkoumat budoucnost inovací užitkových vozidel a efektivní vývoj produktů a řízení životního cyklu nákladních vozidel a autobusů. Firma platformu zavede globálně napříč inženýrskými centry, značkami a obchodními segmenty společnosti Daimler Trucks.

 

„Naše rozhodnutí rozšířit spolupráci se společností Siemens vychází z ambice vytvořit pro Daimler Truck globálně integrované IT a inženýrské prostředí. To nám pomůže využívat nejmodernější technologie k vytváření budoucnosti dopravy a k úspěšnějšímu podnikání pomůže i našim zákazníkům,“ uvedl Dr. Andreas Gorbach, člen představenstva Daimler Truck Holding AG, odpovědný za oblast Truck Technology. „Jednotné IT prostředí představuje pro naše inženýrské aktivity obrovský krok vpřed. Díky transparentnímu a efektivnímu end-to-end inženýrskému procesu, který umožňuje nová vývojová platforma, se stáváme agilnějšími a můžeme zlepšit dobu uvedení na trh.“

 

Nová digitální platforma rozšíří portfolio Siemens Xcelerator, které společnost Daimler Truck používá, a to prostřednictvím implementace softwaru Teamcenter® pro řízení životního cyklu výrobku (PLM), rozšířeného o správu kusovníků (BOM) jako budoucího standardního řešení PLM. Toto prostředí sdružuje a integruje pracovní postupy, systémy a související data mechanického návrhu, elektrického návrhu a simulací týmů společnosti Daimler Truck. Rozšiřuje se tak využití řešení společnosti Daimler Truck z celého portfolia Siemens Xcelerator, včetně softwaru NX™ pro produktové inženýrství.

 

Od svého založení jako samostatného subjektu zahájila společnost Daimler Truck iniciativu digitalizace, jejímž cílem je odklonit se od starších systémů společnosti Daimler AG se strategickým záměrem vést udržitelnou dopravu pomocí inteligentních IT inovací. Pro vývoj nákladních vozidel a autobusů budoucnosti sleduje společnost Daimler Truck jasnou technologickou strategii, kdy v uhlíkově neutrální budoucnosti budou vozidla poháněna jak elektrickými akumulátory, tak pohonem na vodík. Tato vozidla budou pravděpodobně také inteligentnější díky větší digitalizaci umožňující nabídku služeb další úrovně, jako je autonomní nákladní doprava.

 

„Nákladní automobily jsou páteří globálních dodavatelských řetězců a Siemens pomůže společnosti Daimler Truck vytyčit budoucnost uhlíkově neutrální dopravy,“ řekl Cedrik Neike, člen představenstva společnosti Siemens AG a generální ředitel Digital Industries. „Daimler Truck bude budovat svou uhlíkově neutrální budoucnost s využitím naší špičkové technologické platformy a našich špičkových nástrojů pro produktové inženýrství, řízení životního cyklu a simulaci.“

 

Společnost Daimler Truck uplatňuje globální tzv. platformový přístup, což znamená, že základním principem je vyvinout klíčové komponenty a platformy vozidel jednou a poté je globálně rozšířit napříč značkami a trhy. Aby to bylo možné, je nezbytná globální platforma pro spolupráci a společný digitální inženýrský systém založený na cloudu, a proto si společnost Daimler Truck vybrala společnost Siemens jako dodavatele technologií a implementace pro vybudování tohoto inženýrského digitálního prostředí nové generace.

 

Společnost Daimler Truck AG je jedním z největších světových výrobců nákladních automobilů a autobusů s vedoucím postavením v Evropě, Severní Americe a Asii a s více než 40 hlavními závody po celém světě. S více než 100 000 zaměstnanci sdružuje sedm značek pod jednou střechou: Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses, Mercedes-Benz, Setra, BharatBenz a FUSO.

 

Siemens Digital Industries Software pomáhá firmám všech velikostí s digitální transformací pomocí softwaru, hardwaru a služeb díky platformě Siemens Xcelerator. Software Siemens a komplexní digitální dvojče umožňují společnostem optimalizovat jejich konstrukční, inženýrské a výrobní procesy, aby se z dnešních nápadů staly udržitelné výrobky budoucnosti. Od čipů po celé systémy, od výrobku po procesy, napříč všemi průmyslovými odvětvími, Siemens Digital Industries Software – where today meets tomorrow.

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení