ICE3Neo-03-27-10-23_medium.jpeg
30.10.2023

Cestování rychlostí 300 km/h a pohodlí obývacího pokoje? Rukopis českých konstruktérů v interiéru rychlovlaku ICE.

  • Premiérová jízda 17. jednotky ICE 3neo za přítomnosti zástupců DB a Siemens Mobility
  • Novoty v interiéru vlaku: speciálně navržená nová sedadla, více soukromí, propracované pojetí materiálů, barev i dalších funkcionalit
  • Podobu interiéru ICE 3neo řeší české konstrukční kanceláře Siemens Mobility
  • Dalších 73 souprav ICE 3neo s novou podobou interiéru do roku 2028

Vysokorychlostní jednotky pro Deutsche Bahn (DB) mají nový design interiéru, který byl představen u 17. soupravy ICE 3neo na konci října. Na frankfurtském hlavním nádraží zástupci DB a Siemens Mobility vyprovodili tento vlak na první jízdu s cestujícími na trase do Kolína nad Rýnem – o tři měsíce dříve, než bylo původně plánováno.

Co se v interiéru s uvedením 17. soupravy změnilo? U vozidla prošla inovacemi sedadla, která nově nabízejí lepší možnosti nastavení a větší pohodlí pro cestující. Nový harmonický vzhled interiéru podtrhují moderní materiály, jako jsou dřevěné dekorační akcenty a čalounění z prémiové 85procentní vlny v decentně zvolených barvách. Sedadla v 1. třídě jsou laděna do teplých šedých tónů, zatímco ve 2. třídě převládají modré odstíny a palubní restauraci dominuje vínová červeň. Cestujícím jsou k dispozici integrované držáky na tablety i háčky na kabáty u každého opěradla.

Na výsledné podobě interiéru tohoto rychlovlaku má svůj podíl český tým Siemens Mobility, a to právě v oblasti interiéru.

„S vysokorychlostními vozidly se v českém Engineeringu setkáváme už mnoho let. Jsem rád, že mám kolem sebe kvalitní tým lidí, se kterými se můžeme pustit do náročných úkolů spojených s vývojem a konstrukcí vysokorychlostních vozidel pro rychlost 300 km/h i vyšší,“ uvedl Roman Prell, vedoucí Engineeringu Siemens Mobility v ČR, a k aktuální zakázce pro DB dodal: „V projektu ICE 3neo pro německého dopravce tentokrát český tým řešil zejména interiér, tedy oddíl pro děti, oddíly pro kola, služební a odpočinkový oddíl pro personál. Navrhovali jsme podobu stolků, zavazadlových a úložných prostor, jak bude vypadat vnitřní obložení, boční stropy či prosklené zástěny a v neposlední řadě jsme pracovali na integraci informačního systému ve vozidle. Od letošního listopadu bude ze závodu Siemens Mobility v Krefeldu vyjíždět každých 16 dní kompletní osmivozová souprava ICE 3Neo.

Od svého prvního uvedení do provozu se ICE 3Neo těší velké oblibě a cestující tento vlak zaujal svou vysokou spolehlivostí. Rychlovlaky ICE 3neo jsou v provozu s cestujícími od prosince 2022 a jezdí v pravidelném provozu mezi Dortmundem, Kolínem nad Rýnem a Frankfurtem nad Mohanem a po nové vysokorychlostní trati Wendligen-Ulm až do Mnichova. Nová podoba interiéru ICE 3neo zapadá do strategie společnosti DB, která se zaměřuje v dálkové dopravě na zvyšování komfortu a pohodlí po celou dobu cesty (od nových center DB, salónků DB až po ICE 3Neo, vlajkovou loď dálkové flotily DB). Do roku 2028 bude dodáno dalších 73 vlaků s novým interiérem. Všech 90 vlaků zajistí společnosti DB velkou část kapacity dálkové dopravy.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení