8051-0706045857
27.6.2018

Český Siemens získal prestižní ocenění Emerging Europe Awards 2018

Za otevření vývojového centra v Ostravě získal český Siemens prestižní mezinárodní ocenění Emerging Europe Awards 2018. Cenu převzal v pátek 22. června v londýnském sídle Evropské banky pro obnovu a rozvoj ředitel výrobního závodu ve Frenštátě pod Radhoštěm Roman Valný.

Za nejlepší projekt v oblasti výzkumu a vývoje v podobě nového vývojového centra v Ostravě získal český Siemens mezinárodní ocenění Emerging Europe Awards 2018. Ostravské globální vývojové centrum  zaměřené na vývoj elektromotorů, generátorů a řešení pro Průmysl 4.0 bylo vybráno odbornou porotou z deseti nominovaných projektů. Cenu převzal v pátek 22. června v londýnském sídle Evropské banky pro obnovu a rozvoj ředitel výrobního závodu Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm Roman Valný.

„Jsem velmi rád, že z desítky nominovaných získal mezinárodní prestižní ocenění Emerging Europe Awards právě český Siemens,” uvedl Roman Valný a zdůraznil význam ocenění: „Cílem tohoto ocenění je vybrat ty nejlepší projekty v rámci rozvoje střední a východní Evropy, proto již pouhá nominace do první desítky je obrovským úspěchem.” Richard Stephens, ředitel a spoluzakladatel Emerging Europe Awards říká: „Siemens je, se svým silným důrazem na R&D v rámci svých nových investic v České republice, zaslouženým vítězem ceny Emerging Europe Award v kategorii Research & Development Initiative of the Year 2017, zejména ve světle velmi vysokého standardu ostatních nominovaných v této kategorii.“

Otevřením ostravského R&D centra v listopadu 2017 posílil český Siemens významně své aktivity v oblasti vývoje, výzkumu a inovací v regionu. Vývojové centrum dnes poskytuje vysoce specializované služby nejen výrobním závodům Siemens v České republice, ale také celému koncernu Siemens. Na vývoji a optimalizaci produktů, ale také ve výzkumu nových technologií úzce spolupracuje s ostravskou VŠB-TUO. Význam R&D centra tkví také v oblasti zaměstnanosti: „Tím, že Siemens vytváří vysoce kvalifikovaná a odborná pracovní místa v České republice, výrazně přispívá k tomu, že talentovaní odborníci najdou odpovídající uplatnění v naší zemi a plně zde rozvinou svůj talent,” zdůrazňuje generální ředitel Siemens Česká republika Eduard Palíšek. Dosud bylo díky vývojovému centru v Moravskoslezském kraji zaměstnáno na 50 odborníků zejména z řad strojních a elektrokonstruktérů a také IT specialistů, do budoucna se však předpokládá navýšení počtu zaměstnanců až na dvojnásobek.

Více o Emerging Europe Awards: https://emerging-europe.com/in-brief/emerging-europe-recognises-its-champions-at-london-awards-ceremony/

 

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemenspatří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení