Bublinky bublinky
9.3.2019

Cenu společnosti Siemens v prvním českém průmyslovém hackathonu získaly Bublinky

•     První hackathon zaměřený na průmyslový internet věcí v ČR •    Cenu společnosti Siemens získal tým Bublinky bublinky, který vyvinul originální aplikaci na prediktivní údržbu strojů a zařízení •    Řada týmů využila platformu společnosti Siemens MindSphere

První průmyslový hackhaton se zaměřil na nové nápady a inovace v oblasti průmyslového internetu věcí. Dvacet soutěžních týmů pracovalo od pátku 8. března do soboty 9. března, řada týmů využila pro své nápady platformu Siemens pro průmyslový internet věcí MindSphere. Zvítězil tým Student Dreamers, který vyvinul chytrou krabičku pro monitoring robotů. Partnerskou cenu společnosti Siemens získal tým Bublinky bublinky za aplikaci pro prediktivní údržbu nazvanou Machine Medic. 

 

Vítězná aplikace, kterou v systému MindSphere vytvořili Pavel Doležal, Tomáš Gatial a Branislav Štupák, dokáže provozovatelům výrobních strojů a zařízení přesně poradit, jak mají své stroje udržovat. Využívá k tomu prediktivní analýzu dat, které získává ze senzorů. Aplikace umí ušetřit náklady na údržbu, omezit riziko neplánovaných odstávek a přesně určit, jak kvalifikovaný pracovník má údržbu provést. Řeší problém, jak dostupná data převést do srozumitelných a jasných informací, podle kterých se dá rychle a spolehlivě rozhodovat. Manažeři díky aplikaci Machine Medic v reálném čase získávají snadno pochopitelnou informaci o tom, co je potřeba udělat a jaká bude cena údržby.

 

Partnerskou cenu společnosti Siemens představuje dvoudenní cesta na mezinárodní výstavu Hannover Messe, kde se vítězové seznámí s nejnovějšími trendy v konceptu Průmysl 4.0 na reálných ukázkách technologií a referenčních projektech.  Vítěze hackathonu se osobně seznámí nejen s technologickými specialisty Siemens. Ti je představí také svým obchodním partnerům a umožní jim navázat kontakty s českými zákazníky, kteří se zaváděním digitálních technologií v průmyslu intenzivně zabývají. 

 

Citace:

František Podzimek, Business Development Manager, Siemens

“Průmyslový internet věcí a datová analytika jsou hnacím motorem inovací a nabízí prostor pro uplatnění nejen mladé generace. Na této akci bychom rádi seznámili hackery s MindSphere, otevřenou platformou pro digitální transformaci, jak pro oblast průmyslu, tak pro oblast chytrých měst. „IoTea“ hackathon má za cíl otevřít účastníkům dveře do českého průmyslu a pomoci jim navázat důležité kontakty.”

Tomáš Gatial, člen týmu Bublinky bublinky

„MindSphere je skvělá platforma pro analytiku dat a vizualizaci predikcí. Pro běžného uživatele však může být nesnadné na základě informací přímo ze systému rozhodovat. Naše aplikace Machine Medic poskytuje jasné, srozumitelné a přesné informace v uživatelsky příjemné formě. Manažerům umožní rozhodovat včas, správně a s jasnou informací o tom, kolik údržba bude stát.“

Jiří Bavor, ředitel prodeje Digital Factory, člen poroty 1. průmyslového hackathonu

"Na hackathonu mě nadchla totální různorodost témat, jejich inovativnost. Líbilo se mi, že síly změřily studentské týmy s týmy skoro profesionálními. Tým Bublinky Bublinky, který získal cenu společnosti Siemens, mě oslovil komplexností řešení a tím, jak myslel na jeho uživatele. Velký přínos akce vidím v tom, že všichni účastníci získají neotřelý pohled zvenku na problémy, které denně řešíme."

Video o aplikaci Machine Medic:

https://youtu.be/uBIB3AgP1-I

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení