9031-1409455167
22.9.2021

Cargounit objednává až 30 lokomotiv od společnosti Siemens Mobility

První objednávka deseti elektrických vícesystémových lokomotiv Vectron MS a opce na odběr dalších 20 lokomotiv v následujících letech Smlouva včetně údržby Největší objednávka vícesystémových lokomotiv Siemens v Polsku

Společnost Cargounit, největší nezávislá leasingová společnost pro lokomotivy v Polsku, objednala až 30 vícesystémových elektrických interoperabilních lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility. Rámcová smlouva zahrnuje dodávku deseti lokomotiv do konce roku 2023 a opci na dalších 20 lokomotiv do roku 2024, včetně údržby vozidel. První dvě lokomotivy budou dodány již v letošním roce. Orientace na vícesystémové lokomotivy dokládá (na rozdíl od vnitrostátního provozu v Polsku, na který postačují jednosystémové lokomotivy 3 kV) zaměření na mezistátní transevropskou dopravu. Provoz lokomotiv je plánován v Polsku, Německu, Rakousku, České republice, Slovensku, Maďarsku a Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku, Nizozemsku a volitelně v Rumunsku a Bulharsku. Tomu odpovídá jejich vybavení pro napájecí systémy 1,5 kV, 3 kV, 15 kV a 25 kV. Leasingová společnost Cargouint již dříve objednala u společnosti Siemens Mobility šest lokomotiv Vectron, a to v letech 2018 a 2019. Do roku 2024 by se flotila lokomotiv Vectron společnosti Cargounit mohla rozrůst až na celkových 36 vozidel.

„Máme radost z naší dosud největší zakázky na lokomotivy Vectron MS z Polska. Touto zakázkou společnost Cargounit investuje do jedné z nejmodernějších a zároveň nejekologičtějších a univerzálních lokomotiv na evropském trhu," říká Albrecht Neumann, generální ředitel kolejových vozidel společnosti Siemens Mobility. "Díky své modulární konstrukci nabízejí lokomotivy provozovatelům maximální flexibilitu pro udržitelnou přeshraniční dopravu."

"Strategie společnosti Cargounit je založena na dynamickém rozvoji prostřednictvím investic do moderních elektrických lokomotiv. Nákup lokomotiv Vectron MS, které jsou základem vícesystémových lokomotivních parků provozovaných předními národními i soukromými dopravci, dokonale zapadá do rozvojových plánů naší společnosti. Mezinárodní doprava, zejména v segmentu intermodální dopravy, je nejrychleji rostoucím segmentem trhu. Lokomotivy Vectron MS jsou osvědčenou a ceněnou platformou pro vícesystémové lokomotivy a jsou schváleny pro provoz v mnoha evropských zemích. Jedním z důležitých aspektů při výběru dodavatele vícesystémových lokomotiv byla schopnost rychle dodávat plně homologované lokomotivy, které splňují aktuální potřeby našich zákazníků," uvedl Łukasz Boroń, prezident představenstva společnosti Cargounit.

Objednané vícesystémové lokomotivy disponují jmenovitým trakčním výkonem 6,4 MW a nejvyšší provozní rychlostí 200 km/h. Jsou vybaveny požadovanými národními vlakovým zabezpečovacími systémy i jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS.

Společnost Siemens Mobility dosud prodala více než 1 114 lokomotiv Vectron, včetně 736 lokomotiv Vectron MS, 56 zákazníkům v 16 zemích. Flotila lokomotiv Vectron dosud najela více než 490 milionů kilometrů. Lokomotivy založené na platformě Vectron jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení