Vectron MS pro BLS Cargo
22.10.2019

BLS Cargo objednává dalších 25 lokomotiv Siemens Vectron od společnosti Siemens Mobility

25 multisystémových lokomotiv Vectron MS pro dosažení maximální flexibility transevropské nákladní dopravy Přeshraniční provoz na severo-jižním koridoru První lokomotivy budou dodány na konci roku 2020

Švýcarská železniční nákladní společnost BLS Cargo objednala od společnosti Siemens Mobility 25 lokomotiv Vectron MS pro plánovaný provoz na transevropském nákladním železničním (FRC) severo-jižním koridoru. Lokomotivy budou jezdit v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Nizozemsku a Belgii. Dodávka lokomotiv bude probíhat v několika fázích od konce roku 2020 do roku 2025. Díky této objednávce se současná flotila lokomotiv Vectron provozovaná společností BLS Cargo rozšíří na celkový počet 40 vozidel. Prvních 15 lokomotiv objednala společnost BLS Cargo od společnosti Siemens Mobility v roce 2015.

 

„Pokračující důvěra společnosti BLS Cargo potvrzuje spolehlivost a výkonnost lokomotivy Vectron, která splňuje požadavky mezistátní evropské nákladní dopravy a poskytuje našim zákazníkům maximální flexibilitu,“ uvedla Sabrina Soussan, CEO společnosti Siemens Mobility.

 "S novými lokomotivami se nám otevírá belgický trh a zároveň můžeme naši produkci ještě lépe a těsněji propojit s belgickou dceřinou společností Crossrail,“ říká Dirk Stahl, generální ředitel BLS Cargo.

 Lokomotivy objednané společností BLS Cargo disponují maximálním výkonem 6,4 MW, dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h a jsou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači včetně jednotného evropského vlakového zabezpečovače ETCS.

Společnost Siemens Mobility prodala již více než 950 Vectronů celkem 47 zákazníkům. Lokomotivy dosud ujely více než 245 milionů kilometrů a jsou certifikovány pro provoz v Rakousku, Bulharsku, Chorvatsku, Česku, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení