MOPR202112206377.jpg
3.1.2022

Akiem a Siemens Mobility podepsaly rámcovou dohodu o dodávkách vícesystémových elektrických lokomotiv Vectron MS

První závazná objednávka na 20 vícesystémových elektrických lokomotiv Vectron MS / Platforma Vectron posílí aktivity společnosti Akiem v klíčových koridorech od střední a jihovýchodní Evropy až po Skandinávii. / Tímto partnerstvím Akiem posiluje svou schopnost uspokojit rostoucí potřeby svých zákazníků v osobní i nákladní dopravě v celé Evropě.

Společnost Akiem, zaměřená na pronájem kolejových vozidel, a společnost Siemens Mobility oznamují, že si Akiem objednal 20 vícesystémových lokomotiv Vectron MS. Tato zakázka byla zadána na základě rámcové dohody podepsané v srpnu 2021 na nákup lokomotiv, dalšího vybavení a služeb. Společnost Akiem touto smlouvou nejenže potvrzuje své vedoucí postavení na evropském leasingovém trhu, ale také svůj cíl poskytovat evropským společnostem zabývajícím se železniční nákladní a osobní dopravou vhodná a efektivní kolejová vozidla.  


Efektivní, bezpečná a spolehlivá železniční vozidla

Fabien Rochefort, generální ředitel společnosti Akiem Group, říká: "Jsme hrdí na navázání nového partnerství se společností Siemens a na to, že se složení našeho lokomotivního parku stane rozmanitějším. Ve společnosti Akiem se snažíme poskytovat našim zákazníkům v celé Evropě lokomotivy, které jim umožní zabezpečit a rozšířit jejich přeshraniční provoz. To posiluje naši schopnost poskytovat spolehlivé, hospodárné, bezpečné a nákladově efektivní trakční služby, které očekávají jak provozovatelé osobní, tak nákladní dopravy. Nově pořízená vozidla dosahují rychlosti až 200 km/h a významně přispějí k dalšímu rozvoji našich aktivit v osobní dopravě. Těšíme se, že budeme moci i nadále dodávat našim zákazníkům nejmodernější lokomotivy na koridory směřující na trhy ve Skandinávii, Itálii a střední a jihovýchodní Evropě."  

Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility, dodává: "Jsme velmi potěšeni, že jsme získali společnost Akiem jako nového zákazníka pro lokomotivy Vectron. Vectron je vysoce spolehlivá, ekologická a výkonná lokomotiva, která splňuje evropské dopravní požadavky a nabízí našim zákazníkům maximální flexibilitu."  

Objednané vícesystémové lokomotivy disponují maximálním výkonem 6,4 MW a provozní rychlostí až 200 km/h. Jsou vybaveny požadovaným národním vlakovým zabezpečovacím systémem a evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS.   Společnost Siemens Mobility dosud prodala 1 156 lokomotiv Vectron, z toho 767 typu Vectron MS, 58 zákazníkům v 16 zemích. Flotila lokomotiv Vectron dosud najela více než 500 milionů kilometrů. Lokomotivy založené na platformě Vectron jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích. 

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení