Závod OEZ Letohrad ze skupiny Siemens
27.5.2021

3,5 milionu korun pro město Letohrad od závodu OEZ ze skupiny Siemens

Dne 21. 5. 2021 v prostorách Městského úřadu v Letohradě podepsali generální ředitel společnosti OEZ Roman Schiffer, finanční ředitel společnosti OEZ Franz Girschick a starosta města Letohrad Petr Fiala darovací smlouvy na vzdělávací, zdravotní a sociální projekty v celkové hodnotě 3,5 milionu Kč.

„Zní to až neuvěřitelně, ale letos si připomínáme již 80 let naší firmy. Za tu dobu jsme se stali nedílnou součástí života v Letohradě a jeho okolí. Patříme zde k největším zaměstnavatelům a ovlivňujeme životy mnoha generací i celých rodin. Proto dlouhodobě podporujeme i místní komunitu. Jsem moc rád, že i v čase našeho výročí můžeme pomoci smysluplným sociálním, vzdělávacím a kulturním projektům,“ uvádí generální ředitel OEZ Roman Schiffer.

 

V letech 2021-2022 podpoří OEZ tyto organizace a projekty:

 

Domácí hospicová péče – medikace, péče odborníků o paliativní pacienty, zdravotní pomůcky – 350 000 Kč

Modernizace výpočetní techniky ZŠ U Dvora – 100 000 Kč

Modernizace výpočetní techniky ZŠ Komenského – 100 000 Kč

Doplnění vzdělávací literatury do Městské knihovny – 100 000 Kč

Spolufinancování projektové dokumentace rekonstrukce objektu s byty pro sociálně znevýhodněné – cílem je celková rekonstrukce bytového domu - 1 350 000 Kč

Rekonstrukce veřejného osvětlení v Letohradě – výměna a doplnění osvětlovacích bodů v Letohradě – 1 500 000 Kč

Starosta města Letohrad, Petr Fiala, k tomu dodává:

„Velmi si vážím skutečnosti, že OEZ je zodpovědnou firmou, která dlouhodobě tímto způsobem podporuje „svůj“ region. Díky finančním darům můžeme pomoci mnoha projektům. Z těch letošních bych vyzdvihl například rekonstrukci veřejného osvětlení, při které použijeme svítidla od Siemens a také zahájení přípravy postupné rekonstrukce městského domu na Orlici č.p. 110, který je ve špatném stavebním stavu a letos se připravuje projektová dokumentace. Po rekonstrukci bude dům k dispozici sociálně znevýhodněným spoluobčanům.

 

V letošním roce slaví OEZ 80. výročí založení společnosti a nadále se potvrzuje, že OEZ a Letohrad patří k sobě.“

 

OEZ s.r.o. je součástí koncernu Siemens a letos slaví 80 let od svého založení. Firma sídlí v Letohradě a zaměstnává téměř 2 000 lidí z Letohradska a okolí. Zaměřuje se na výrobu přístrojů jištění nízkého napětí.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení